Jak James přišel k rozumu

4. prosince 2007 v 17:59 | Nora van Hallen |  x James Potter
Tak mě napadla další povídka. Je to o Jamesovi. K názvu moc nepřihlížejte, je to první co mě napadlo. Dál se mi přemýšlet nechtělo http://img236.imageshack.us/img236/9675/emoticonehps6.gif. Každopádně, povídku si užijte a komentujte:)

"Siriusi? Kolikátý je to trest za tenhle školní rok?" zvolal brýlatý chlapec, stojící u police, na níž stál velký zlatý pohár.
"Nemám tušení, Dvanácteráku, při patnáctým jsem to přestal počítat" odpověděl druhý, ten se nějak nemohl pohodnout s hadrou, která měla původně leštit lavici před ním.
"A to si vem, že je teprve polovina roku" vzdychl "utrápeně" James.
"To mi povídej, místo abych byl někde venku a metal na Srabuse jedno kouzlo za druhým, tak tady odlepuju… eh… žvýkačky" řekl zhnuseně a nechutně se díval na růžovou žvýkačku (Modré došly:D), přilepenou na svém prstu.
"Co asi dělá Evansová?" zeptal se zasněně brýlatý kluk.
"No, určitě po tobě nesmutní, tak jako ty po ní" ušklíbl se Black.
"Ale v hloubi duše mě má určitě alespoň trochu ráda" řekl smutně James.
"Jasně a po celé ty roky ti to dává patřičně najevo"
"Už nikdy se tu nenechám zavřít, abych musel leštit pohár, který vidím asi po sto padesáty a po milion pátý ho držím v rukách"
"A jak to chceš udělat?"
"Přestanu napadat Srabuse… Snapea… Evansová by si to tak přála"
"No, jasně a když ti řekne 'Skoč z okna' tak to uděláš, že?"
"Jen kdyby to bylo z prvního patra"
"Neměl bys už tohohle dolízání nechat? Vždyť o tebe stojí spousta dalších holek a někdy i hezčích, než je Evansová"
"Ale mi jsou ostatní ukradený, chápeš? A žádná není hezčí než Lily"
"No jasně, jsem hotov, co ty?"
"Ještě tady mám dvě vázy, nebo co to je"
"Tak já už jdu do společenky, jsem děsně unaveném, musím se zítra pomstít Srabusovi, za tohle všechno" mával zběsile rukama kolem sebe. "A s tvou pomocí nepočítám, asi jsi něco špatného snědl, protože se mi zdá, že ti hrklo v bedně" James po něm hodil první věc, kterou měl po ruce, naneštěstí to byla jedna ze dvou váz. Ta se roztříštila o zeď, jelikož svůj cíl nezasáhla. Sirius se s tlumeným smíchem pro jistotu ztratil. Tušil, že kdyby zůstal déle, druhá váza by na poličce moc dlouho nevydržela a přidala se ke své kolegyni.
James zůstal stát jak opařený. Vážně má Sirius pravdu? Měl by Evansovou nechat na pokoji? Ale když mu na ní tak záleželo… Nemohl ji přece jen tak nechat jít… Ale možná si zaslouží poslední rok tady na škole strávit v klidu…
Z přemýšlení ho vytrhly vrzající dveře. V nich stál předmět jeho trápení.
"McGonagallová vám posílá hůlky" řekla tím svým sametovým hlasem a podala mu dva kousky dřeva, se kterými se dají dělat zázraky. Beze slova je přijal.
"Vidím, že je budeš potřebovat" poznamenala, dívajíc se na střepy, před chvílí tvořící vázu.
"Malá nehoda" řekl lhostejně. Utřel prach z poslední poličky. Když schovával hadru, s údivem si všiml, že Lily ještě neodešla.
"Na co tady čekáš?" nechápal.
"Něco s tebou je. Žádný 'Čau, Evansová., půjdeš se mnou na rande?' Prostě jsi nějak… v klidu" musel se jejímu napodobování zasmát. Znala ho tolik a nehodlala si to přiznat.
"Nic se mnou není" odpověděl po chvíli. Dvě hůlky schoval za pas a vydal se ke dveřím. Ale pak ucítil Liliinu ruku na svém rameni. Překvapeně se otočil.
"Jamesi, já…" červenala se.
"Ty… ty jsi mi řekla 'Jamesi'" poznamenal udiveně.
"Jo… já… omlouvám se za své chování" vydechla nakonec.
"Cože? Ne, Lily, to já bych se měl omluvit za to své. Mělo mi dojít dříve, že o mně nemáš zájem. Slibuju, že už to dám pokoj" opravil ji. "I když to pro mě bude těžký" dodal ještě neslyšně.
"Ale já nechci, abys mi dal pokoj" kroutila hlavou rudovláska.
"Co jsi to řekla?" nevěřil vlastním uším.
"Že nechci, abys mi dal pokoj" zopakovala a přiblížila se k němu. Rukou mu vjela do vlasů a tajemně se usmívala. James byl naprosto omámený. Po tolika letech… A on už by to vzdal, kdyby nepřišla…
Nahnul se k jejím rudým rtům a zlehka políbil. Někde v hloubi duše ho napadlo, že si z něj jen střílí a teď mu dá pořádnou facku, ale nic takového neudělala.
A tak se stalo, že James přišel rozumu…http://img53.imageshack.us/img53/9186/emoticoninlovelz3.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anduel Anduel | Web | 4. prosince 2007 v 21:17 | Reagovat

vůbec nevadí, že si použila ten obrázek, k tomu jsou:) a tohle bylo úžasné, moc se mi to líbilo, doufám, že to ještě rozvedeš a určitě se moc ráda spřátelím:)))

2 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 4. prosince 2007 v 21:29 | Reagovat

No, byla to taková malá jednorázovka, zřejmě to rozvádět nebudu... I když... možná někdy za hodně dlouho:D A už si tě pádím dát do oblíbených:)

3 pantherka pantherka | Web | 5. prosince 2007 v 14:50 | Reagovat

moc hezký! Povedlo se ti to :)

4 Nymphadora Nymphadora | Web | 6. prosince 2007 v 21:37 | Reagovat

jůůů vážně krásný x)

5 Maysie Maysie | Web | 22. prosince 2007 v 20:31 | Reagovat

Jé...rozkošný.. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama