Proč??

27. listopadu 2007 v 16:50 | Nora van Hallen |  x Harry James Potter
Takový hloupý pokus o smutnou povídku. Já vím, moc se mi to nepovedlo. Prostě na takovýhle nejsem. Mám raději ty veselé s Happpy endem...
Jedná se o myšlenky Harryho, o jeho pocity, proto to není zařazeno do Jednorázovek nebo tak. Sna se bude alespoň trošičku líbit.
P.S.: Zanechávejte prosím komentáře:)

Proč? Proč lidé kolem mě odcházejí? Proč jsi mě neposlechla? Proč…
Stál pod obrovským stromem. Slzy spouštějící se z jeho očí zastiňovaly kapky spouštějící se z nebe. Ano, nebe plakalo společně s ním. Necítil radost. Měl by, protože udělal to, co se po něm žádalo. Zabil Voldemorta, ale ztratil milovanou osobu. Kvůli své hlouposti. Nebo kvůli hlouposti jiných? Neví…
Duše toužila křičet, tělo nemělo sílu. Věděl, že by jej stejně nikdo neslyšel. Široko daleko byl jediný venku. Všichni oslavovali výhru. Jen on cítil prohru. Prohru svého srdce.
Vzpomínal na dnešní ráno.
***
Slunce, ještě zabalené do modrých peřin, vytahovalo své ruce a prokluzovalo do oken domů.
"Hodně štěstí, Harry" smála se na něj povzbudivě dívka, podobající se jeho matce. Ginny. Moc ji miloval a nikdy o ni nechtěl přijít. Osud mu jako obvykle nepřál.
"Ginny, ať se děje cokoliv, slib mi, že nepůjdeš za mnou" díval se jí vážně do očí. Ona jeho pohled opětovala, neuhnula, nikdy v ničem neuhnula.
"Budu čekat, až ty půjdeš za mnou. Nebudu dolízat" pokusila se ho rozveselit.
"Ginny, slib mi to"
"Fajn, Harry, slibuji, že za tebou nepůjdu" přikývla nakonec. Sledovala, jak odchází a tiše si sedla do křesla opodál.
***
"Expeliarmus!" zvolal někdo z dálky. Harry ten hlas poznal. Zděšeně se otočil a spatřil rudovlasou dívku. Ta stála v kruhu mezi ostatními Harryho přáteli. Omráčil Smrtijeda blížícího se k němu a utíkal k Ginny.
"Co tady děláte?" křičel.
"Přišla jsem pomoct Hermioně" odpověděla ledabyle.
"Ginny, něco jsi mi slíbila" nenechal se odbýt.
"Že nepůjdu za tebou! Ale já přišla za ostatními!"
"Je to tu nebezpečné. Musíš odejít"
"Harry, teď není čas se hádat. A navíc, znáš mě snad tak dlouho, abys věděl, že mám svou hlavu a nenechám si poroučet" PRÁSK. Všichni kolem přestali kouzlit. Hledali příčinu toho zvuku, až jej nakonec našli.
"Jdi ho porazit, Harry. Věříme ti" Ginny chytla Harryho za ruku a naposledy ho políbila.
***
"Je to unavující, Pottere! Nezmůžeš se na nic jiného?" posmíval se Voldemort. Už zase se bojovalo.
"Ale? Ty jsi unavený? Chceš přestávku?" provokoval Harry.
"Přestávku si udělám, až vás všechny zabiju!" křikl. Harry si počkal na chvilkovou nepozornost a vys¨lal na Pána zla silné, omračující kouzlo.
"Tak? Kdo koho zabije?" věnoval mu poslední nenávistný pohled. Mísil se v něm vztek, pohrdání, smutek, smutek za smrt jeho rodičů, Siriuse, Brumbála.
"Avada Kedavra!" uslyšel jakoby z dálky. Překvapeně se podíval na ležícího Voldemorta. Ten mířil hůlkou na Ginny. Zelený paprsek světla letěl přímo k ní a nikdo se ho nesnažil zastavit.
"Nééééééééééééééé" Harryho oči se zalily slzami. "AVADA KEDAVRA" vyřkl smrtelnou kletbu. Smrtijedi hodily své hůlky na zem a nechali se svázat provazy proti přemisťování.
Černovlasý chlapec okolní svět nevnímal. Jen klečel nad nehybným tělem své dívky a vzlykal. Nenechal se od ní odrhnout ani jeho nejlepším kamarádem Ronem, který také stěží zatlačoval slzy.
Vzal ji do náruče a pomalu se s ní pohupoval. Místo bojiště se pomalu vyprazdňovalo. Jeho srdce už bylo také prázdné. Roztrhané vraždou a ztrátou milovaného člověka.
***
Stál pod obrovským stromem. Slzy spouštějící se z jeho očí zastiňovaly kapky spouštějící se z nebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pan tau pan tau | 1. prosince 2007 v 15:44 | Reagovat

nadhera..nemam slov..nad tvym pisatelskym umem by se rowlingova pokloniti mela...^__^ vazne pekne...

2 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 1. prosince 2007 v 19:58 | Reagovat

Páni, moc děkuju, ani nevíš, jak tohle potěší:)

3 Lirael Lirael | Web | 20. ledna 2008 v 19:36 | Reagovat

To je hezký, i když smutný. Ten začátek se mi hrozně líbil (Slunce ještě zabalené do modrých peřin, atd.). Fakt nádhera, nemám jiných slov. O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama