Charakteristika Harryho

25. listopadu 2007 v 13:53 | Nora van Hallen |  x Harry James Potter
Upozornění: Kopírovat je se zdrojem!!

Harry je syn Jamese a Lilly Potterových. Bohužel je nestihl potkat, jelikož byli zabiti Lordem Voldemortem.
Všichni, kteří Jamese znali říkají, že Harry je celý po něm, akorát oči má po matce Lilly.
Černé, neposedné vlasy zakrývají jizvu na čele, kterou získal při "boji" s Tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Zelené oči zakrývají kulaté brýle, které už jasně dávají najevo, jak dlouho svému pánovi slouží. Oblečení vždy zdědil po svém tlustém bratránkovi, takže na něm plandalo, protože Harry je oproti Dudleymu velmi hubený a vysoký.
Náš hrdina od malička vyrůstal u své tety a strýce, kteří ho z duše nenávidí. Co mohli, to mu zazlívali. Nikdy nemohli vystát jeho schopnosti. Za domov považuje Bradavice a za rodinu své přátelé. Ve škole nejvíce vyniká v Obraně proti černé magii. Jeho chytrost zastiňuje fakt, že úkoly mu dá vždy opsat jeho nejlepší kamrádka Hermiona, takže se ani tak moc snažit nemusí. Ron, chlapec z čistokrevné rodiny, která ovšem mudly neopovrhuje, je připraven vždy při svém kamarádovi stát a to za každých okolností. Harry k rodině Weasleyových jezdívá na prázdniny, kde je pokaždé vítán.
Vzhledem k tomu, že v útlém věku porazil Voldemorta, je Harry slavný a lidé jej poznávají na každém kroku, hlavně podle jizvy.
V Bradavicích, stejně jako jeho otec, má sklony k porušování pravidel a vyvolávání problému. Jak však říká: "Já problémy nevyhledávám, to oni vyhledávají mně"
Ve svých třinácti letech měl možnost zachránit svého kmotra a nejlepšího přítele Jamese Siriuse Blacka, o kterém si do té doby myslel, že zaprodal jeho rodiče Voldemortovi, ale dozvěděl se, že pravým zrádcem byl Červíček, další kamrád z dětství Harryho táty. Kvůli tomu, že Sirius uprchl, byl hledán Ministerstvem kouzel a nemohl se se svým kmotřencem vídat, tak moc, jak by si oba dva přáli. V pátém díle, tudíž v patnácti letech Harryho života, Sirius umírá v boji se svou sestřenicí Bellatrix Lestrangerovou a Harry tím ztrácí posledního člena rodiny, nejlepšího přítele a kmotra.
On se ovšem nevzdává a dále bojuje dále proti zlu. V tom mu pomáhá ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích, Albus Brumbál. Ten ovšem později, v šestém díle, vyřkne poslední slovo, když ho zabije Severus Snape, nenáviděný profesor lektvarů a Smrtijed.
Harry, který má stále při sobě své přátelé a svou dívku, Ginny Weasleyovou, se rozhodne porazit Voldemorta bez jakékoliv pomoci. To mu však přátelé vymlouvají a ujišťují jej, že do boje půjdou společně, ať se mu to líbí nebo ne.
Hraje: Daniel Radcliffe

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama